Ana sayfa Akıllı Telefon Xperia Z3 ve Z3 Compact Pembe Kamera Sorunu

Xperia Z3 ve Z3 Compact Pembe Kamera Sorunu

PAYLAŞ

Sony’nin kısa bir süre önce ülkemizde de satışına başladığı Xperia serisi akıllı telefonlarının en tepesindeki modeli Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerinin kamerasındaki bir sorun, kullanıcıların canını sıkıyor. Amiral gemisi seviyesinde yer alan bu iki telefonda sorun çıkması Sony‘nin prestiji açısından son derece kötü bir durum. Modellerin fiyatlandırmalarına ilişkin detaylara Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact Türkiye Satış Fiyatı başlığımızdan ulaşabilirsiniz.

Küresel pazarda neredeyse tüm ülkelerde satışa çıkan Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact modellerinin kamera problemine ilişkin çeşitli forumlarda kullanıcılar şikayetlerini dile getirmeye başlayınca, aslında bu sorunun tüm Xperia Z3 ve Z3 Compact modellerinde olduğu anlaşılıyor. Şikayet sayısı ve örnek fotoğraflar o kadar fazlaki, Sony‘den resmi bir açıklama bekleniyor.

Eğer Xperia Z3 almaya karar verdiyseniz bu sorunun çözülmesini beklemenizi öneriyoruz çünkü eğer bu yazılımsal bir problemse yayınlanacak olan ufak bir güncelleştirmeyle kamera sorunu çözülecektir. Ancak donanımsal bir problem söz konusuysa o zaman Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact ciddi anlamda büyük bir fiyasko olur.

Örnek fotoğrafları aşağıdan görebilirsiniz. Özellikle açık renklerin yoğunlukta olduğu fotoğraflarda ön plana çıkan pembeleşme sorunu bariz bir şekilde görülebiliyor.

xperia-z3-xperia-z3-compact-pembe-kamera-sorunu-2
Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact Pembe Kamera Sorunu Örnek 1
xperia-z3-xperia-z3-compact-pembe-kamera-sorunu
Xperia Z3 ve Xperia Z3 Compact Pembe Kamera Sorunu Örnek 2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.