Ana sayfa Akıllı Telefon Xperia Z4 Modelinin Duyurulacağı Kesinleşti

Xperia Z4 Modelinin Duyurulacağı Kesinleşti

PAYLAŞ

Sony’nin beklenen yeni amiral gemisi Xperia Z4‘ün çıkacağı kesinleşti. FCC sertifikasını alan Xperia Z4 ne zaman duyurulacak ve ne satışa çıkacak? Kesinleşen teknik özellikleriyle birlikte Xperia Z4 hakkında her şey haberimizde.

Sony Xperia Z4 modelinin FCC sertifikası aldığı doğrulandı. Akıllı telefonların satışa çıkmadan önce aldığı FCC sertifikalı, cihazların gerçek mi yoksa söylenti mi olduğunu belirleyici nitelikte. Bilgisayar bölümü olan Vaio’yu sattıktan sonra akıllı telefon modellerine ağırlık veren Sony, Z serisi akıllı telefonlarına bir yenisini daha ekleyecek. Xperia Z3 ve Z3 Compact modelleri ile beklediği satış rakamlarına ulaşan Sony, şimdi Xperia Z4’ü duyurmaya hazırlanıyor. Xperia Z4 modelinin ilk olarak MWC 2015 fuarında duyurulması, ardından yaz aylarında satışa çıkması bekleniyor. Birkaç gün önce Japonya’da FCC sertifikasını alan Xperia Z4 modeli, LTE desteği için bu sertifikaya başvurdu. 450 mbps LTE Cat 9 standardındaki Xperia Z4 modeli hakkında daha önce paylaştığımız Sony Xperia Z4 Compact ve Z4 Ultra’nın Özellikleri Sızdırıldı haberiyle paralellik gösterdiğiniz görüyoruz. Şimdi gelelim Xperia Z4’ün kesinleşen teknik özelliklerine.

xperia-z4-fcc-sertifikasi

Xperia Z4 Kesinleşen Teknik Özellikleri

İlk olarak Xperia Z4 modelinin de IP68 sertifikasına sahip olacağını belirtelim. Bu sertifikanın anlamı, Xperia Z4’ün suya ve toza karşı dayanıklı olacağı anlamına geliyor. Daha önceki Xperia’larda da gördüğümüz bir özellikti. İşlemci tarafında Snapdragon 810‘u görüyoruz. 8 çekirdekli Snapdragon 810 işlemcinin bir ısınma problemi olduğu söyleniyor. Bu konuyla ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

3 GB RAM, 5.2 inç boyutunda 1440 x 2560 yani 2K çözünürlüğe sahip ekran Triluminos panele sahip. 20.7 MP çözünürlükte arka ana kameraya sahip olan cihazda 3400 mAh’lik dev bir batarya tercih edilmiş görünüyor. Xperia Z4 hakkında şimdilik kesinleşen teknik özellikler bu şekilde. Yakından takip ettiğimiz bir akıllı telefon olduğu için Xperia Z4 hakkındaki tüm haberlere sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.