Ana sayfa Akıllı Telefon Xperia Z4’ün Ön Paneli Ortaya Çıktı

Xperia Z4’ün Ön Paneli Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Sony’nin CES 2015 fuarında tanıtacağı beklenen Xperia Z4‘ün ekran paneli ortaya çıktı. Supplier Future tarafından sızdırılan fotoğraflarda, Sony Xperia Z4‘ün ön paneli, piyasaya çıkmış olan Xperia Z3 ile kıyaslamalı şekilde görülebiliyor. Xperia’nın başarılı serisi Z’nin dördüncü nesil akıllı telefonu olması beklenen Z4’ün tasarımında önemli değişiklikler beklenmiyor. Çünkü zaten Xperia Z serisi, köşeli hatlara sahip yapısıyla kullanıcılara tam anlamıyla “dikdörtgen” telefon sunan tek model neredeyse.

sony-xperia-z4-ekran-paneli-4

Fotoğraflara bakarak Xperia Z4‘ün ekranının büyüdüğünü söylemek mümkün. Üst ve alt taraflardaki şikayet edilen boşluklar bir nebze olsun azaltılmış ancak halen daha kaldırılabilir. Yan çerçeve çizgisi eski modelle aynı görünüyor yani yanlarda bir incelme söz konusu değil. Üst kısımda ise ahize, ışık ve yakınlık sensörü ile ön kameranın yerleri tamamen değişmiş durumda.

Xperia Z4, Xperia Z3 modeline göre ekran için ayrılan alanı daha verimli kullanacak gibi görülüyor.

sony-xperia-z4-ekran-paneli-2

Gelelim Sony Xperia Z4’ün teknik özelliklerine. Tasarımsal anlamda ufak dokunuşlar dışında pek bir değişiklik olmadığını fotoğraflardan da görebiliyoruz. Snapdragon 810 yongasetinin kullanılacağı tahmin edilen Xperia Z4‘te 4GB sistem belleği olacak söylentileri var. Her zamanki gibi suya ve toza karşı dayanıklılık sağlayacak olan Xperia Z4, Quad HD yani 2K çözünürlükte bir ekran paneli sunacak.

Xperia Z4 hakkında ortaya çıkan bilgiler şimdilik bu kadar. Gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

sony-xperia-z4-ekran-paneli-3

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.