Ana sayfa Dizi Türkiye’de Yabancı Dizi Sitelerine Erişim Engellendi!

Türkiye’de Yabancı Dizi Sitelerine Erişim Engellendi!

PAYLAŞ

Türkiye’de Yabancı Dizi Sitelerine Erişim Engellendi! Kararın asıl sebebi olarak NetFlix ve bazı yerel kanalların yabancı dizilerin yayın hakkını alması gösteriliyor.

Ülkemizde en çok ziyaretçi girişine sahip olan internet siteleri arasında dizi siteleri yer alıyor. Yabancı siteleri bölüm bölüm yayınlayan popüler dizi sitelerine Türkiye’de erişim yasağı geldi. Son zamanların en çok ziyaretçi girişine sahip dizi siteleri, mahkeme kararıyla engellendi. Yurt dışında yayınlanan dizileri ülkemizde yayınlayan legal bir platform bulunmadığı için, dizi siteleri bu konudaki eksikliği gideriyordu.

Dizileri Türkçe’ye çevirerek yayınlayan sitelere düzenli olarak içerik giriliyordu. Son günlerde TV kanallarımızın yabancı dizilerin yayın hakkını alması sonrasında mahkemelere başvuruda bulunuldu. Ayrıca dünyanın popüler internet televizyon platformu olarak adlandırılan NetFlix’in aktif olması da bu karara etki etti.

Türkiye’de Yabancı Dizi Sitelerine Erişim Engellendi!

Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Dizimag, Dizipub, Dizilab gibi internet sitelerine erişim engellendi. Sitelere girmek isteyen kişiler aşağıdaki görselde ki mahkeme kararına rastlıyor ;

NetFlix’in son zamanlarda ülkemize yaptığı yatırımlar, yabancı dizilerin yayın haklarını alması ile beraber daha da hızlandı. Dolayısıyla ülkemizde illegal dizi yayıncılarının siteleri de kapatılmış oldu. Bu durumdan site sahipleri rahatsız olsa da, yapılan şey illegal olarak adlandırıldığı için, mahkeme kararına uymak zorunda kalınıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.