Ana sayfa İnternet Yahoo ABD’de Tekrar Zirvede!

Yahoo ABD’de Tekrar Zirvede!

PAYLAŞ

İnternet devi Yahoo’da bünyesine Marissa Mayer CEO olarak katıldığından bu yana pek çok şey değişti. Çalışanların iş saatlerini, sosyalleşme saatlerini vb. zamanları düzenleyen Marissa Mayer, şirket içerisinde yaptığı bu tarz değişikliklerle çalışanının gözünde şimdiden vazgeçilmez olmaya doğru gidiyor. Yeni satın alımlarla büyüyen Yahoo, bu büyümenin meyvelerini yavaş yavaş elde etmeye başladı.

Yaklaşık son 5 yıl içerisinde hakkında sürekli olumsuz haberler paylaşılan Yahoo’da işten çıkarmalar, yönetim kadrosunda ani değişiklikler ve zararda mali raporlar görmeye alışmıştık. Ancak görülen o ki Yahoo’da işler değişiyor ve ibreler Yahoo için tekrar yukarıyı göstermeye başlıyor.

comScore şirketinin araştırma raporlarına göre Yahoo sitelerine geçtiğimiz ay 195 milyon tekil kullanıcı ziyaret gerçekleştirmiş. Google’ı ise 192 milyon tekil kullanıcı ziyaret etmiş. Bu da demek oluyorki, Yahoo’dan artık ikinci planda bahsetmeyeceğiz. Çalışanlarının gözünde vazgeçilmez olmayı başaran Marissa Mayer, Yahoo’yu kendisi gibi vazgeçilmez yapabilecek mi merakla takip ediyoruz.

2 YORUMLAR

  1. Yahoo ülkemizde popülaritesini kaybetmiş olsada,Amerika’da zaten Google’dan sonra ikinci sıradaydı bana göre,yalnız yapılan araştırma raporlarında Yahoo siteleri derken satın almalar sonrası aldığı tumblr gibi sitelerin trafiği de bu Yahoo siteleri trafiğine eklenmişse Google’ı geçmesi normal olabilir,ama Google ayrı Yahoo ayrı platformlar bence arama motoru tarafında Yahoo yok gibi ona da bir çare düşünmeleri lazım,Marissa Mayer konusuna gelince hem akıllı hem güzel Yahoo için bomba transfer oldu gerçekten :) .

    • Bahsettiğiniz nokta önemli gerçekten yani sadece Yahoo.com’dan bahsedilmiyor olabilir. Ama şunu da düşünmek lazım, Google dediğimiz site deyince işin içerisine Blogspot, YouTube gibi servisler de giriyor olabilir. O yüzden ya ikisininde tüm alt siteleri yada sadece ana siteleri dikkate alınmıştır bence.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.