Ana sayfa İnternet Yandex, Artık Geometri Sorularını Çözebiliyor

Yandex, Artık Geometri Sorularını Çözebiliyor

PAYLAŞ

Daha öncesinde Matematik sorularını çözebilen Andorid uygulaması Automath’ı tanıtmıştık. Ancak günler geçtikçe çıkan sayısal uygulamalar daha çok artıyor. Yandex’in çok aktif bir arama motoru olduğunu ve dev arama motorlarına rakip olabilecek seviyede olduğunu söyleyebiliriz. Yandex çıkardığı uygulamalar arasına ”Hiçbir geometri sorun cevapsız kalmasın!” sloganıyla yeni uygulamasını tanıtmaya başladı. Bu uygulama ile Daire’nin alanını kolayca hesapalayabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra uygulamanın kullanışı ile hiç bir sıkıntıya rastlamadık.

Google’ın Hesap Makinesi uygulamasını kendi arama motoru üzerinden sunması gibi, Yandex’te tanıtımına devam ettiği Geometri uygulamasını kendi arama motoru üzerinden kullanıcılarına sunuyor. Yandex’in Geometri uygulamasını kullanabilmek için Yandex’in ana sayfasına giderek ”Dairenin alanı” yazarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Peki sayısal uygulamaların artması insanların ihtiyacından mı yoksa biz kullanıcıların işimizi kolaylaştırmak için mi? Gittikçe artan sayısal uygulamalar hakkındaki düşündüklerinizi bizimle paylaşın.

2 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.