Ana sayfa İnternet Yandex Büyümeye Devam Ediyor!

Yandex Büyümeye Devam Ediyor!

PAYLAŞ

Dünyanın en popüler arama motorlarından olan Yandex Büyümeye Devam Ediyor! Yılın üçüncü çeyrek raporları Yandex tarafından açıklandı. 

Rusya’nın popüler arama motoru servisi Yandex zaman geçtikçe daha da büyümeye devam ediyor. Yandex tarafında bu zamana kadar bir çok çalışma yapıldı. Yandex reklamlar ile beraber aslında büyük bir büyüme sergiledi. Son çeyrek raporlarını açıklayan popüler arama motoru, Google’a karşı ciddi bir alternatif olma yolunda ilerliyordu.

Şu anda Rusya’nın en çok kullanılan arama motoru olurken, Google’ın en yakın rakibi de diyebilmek mümkün. 2016 yılının son çeyreğine yaklaşmamız ile beraber Yandex tarafından büyüme planları ve ayrıca şirket raporları açıklandı. Yandex her geçen gün daha da büyük çalışmalar ile karşımıza çıkıyor. Arama motoru deneyimini farklı kılan şirket, yılın üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı.

Yandex Büyümeye Devam Ediyor

Bir önceki yıla göre yüzde 25 büyüme gerçekleştirilirken, şirketin büyüme planlarına bakıldığında bu yüzde daha da arttırılabilir duruma gelecek.Geçen yıla göre hazırlanan bu senenin raporlarında net kâr ise 3.8 milyar ruble oldu.

Şirketin net kârını %8 oranında açıklaması ile beraber gelecek planlarına dair detaylar da verildi. Önümüzdeki yıl Yandex’e bir çok farklı servisin ekleneceği müjdesi verildi. 2016 yılına baktığımız zaman bir önceki yıla göre büyük bir büyüme sergileyen şirketin gelecek yıl daha da büyük yatırım yapacakları söylenenler arasında. Bakalım önümüzdeki yıl Yandex tarafında ne tür değişiklikler karşımıza çıkacak, hep beraber ilerleyen günlerde göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.