Ana sayfa İnternet Yandex.Uzman Servisi Hizmet Vermeye Başladı

Yandex.Uzman Servisi Hizmet Vermeye Başladı

PAYLAŞ

Rusya merkezli arama motoru Yandex, servislerini ülkemizin kullanımına açmaya devam ediyor. Son olarak ülkemizde kullanıma hazırlanan servis Yandex.Uzman oldu. Yandex.Uzman servisi aslında bir başka Yandex hizmeti olan Yandex.Metrica ile senkronize bir hizmet. İnternet sitenize ilişkin istatistiklerin tutulduğu Yandex.Metrica, sitenize gelen ziyaretçi sayısı, kullanıcıların sitenizde gezdiği sayfaları, arama motorlarında hangi anahtar kelimelerden sitenize erişildiği gibi önemli bilgileri size veriyor. Ancak bu verilerden hareket ederek sitenizi daha da geliştirmek söz konusu verilerin doğru yorumlanmasıyla mümkün olabilir.

Yandex.Uzman serviside tam olarak bu noktada devreye giriyor. Yandex kullanıcı hesabınızla giriş yapabildiğiniz Yandex.Uzman servisinde önce konu hakkında bazı eğitimler alıyor ardından da sınava giriyorsunuz. Eğer sınavı geçerseniz Yandex size özel bir sertifika veriyor. 1 yıl içerisinde bu sınava 4 kere girmek mümkün. Eğer tüm sınavlarda başarısız olursanız bir sonraki yılı beklemeniz gerekiyor.

Yandex tarafından size verilen sertifikada Yandex’in hizmetleri hakkında becerileriniz yer alıyor bu sayede sertifikanızı kurumsal olarak kullanabiliyorsunuz. Yandex.Uzman sayfasında işverenler için birde sertifika sorgulama bölümü bulunuyor böylece sertifikanız, işveren tarafından kontrol edilebiliyor. Yandex.Uzman servisine buradan erişebilirsiniz.

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.