Ana sayfa İnternet Yasaklı Sitelere Translate ile Giriş Yapın!

Yasaklı Sitelere Translate ile Giriş Yapın!

PAYLAŞ

Bu zamana kadar VPN ve DNS ile bir çok yasaklı siteye giriş yapabiliyorduk. Ancak basit bir yolu daha var : Yasaklı Sitelere Translate ile Giriş Yapın!

Google’da yasaklanmış sitelere, Google’un Translate uygulaması ile giriş yapabilirsiniz. VPN ve DNS ayarlarına girmeden Google’da artık yasaklı ve erişime engellenmiş sitelere Translate ile kolayca giriş yapabileceksiniz. Günümüzde Google üzerinden kurulan çoğu özel sektör vb siteler mahkemeler kararınca erişim engeli koyuluyor. Bu erişim engelleri daha çok pornografik ve ülke çıkarları ile ters düşen sitelere geliyor. Ancak mahkeme erişim engeli koysada hala DNS ile olsun Vpn olsun aktif halde sitelere giriş yapılabiliyor.

Örneğin Imgur, hala ülkemizde engelli. Ancak Imgur sitesine girmek istiyorsanız DNS ayarları ile giriş yapabilmeniz mümkün. Ama bu DNS’ler ilk başta Google DNS olmak üzere çoğu kullanılan DNS’ler geçtiğimiz yıllarda etkinliğini kaybettiği için kullanım güvenlik açısından pekte sağlıklı değil. Erişim engeli koyulmuş çoğu sitelere en güvenli yollardan birisi ise VPN yolu. VPN ile erişim engelli sitele DNS den daha güvenli ve daha kolay giriş yapabilirisiniz.

DNS ve VPN olmadan yasaklı sitelere nasıl bir yöntem ile giriş yapabiliriz?

Google’un uygulamalarından birisi olan Translate bu soruna büyük bir çözüm. Translate ile erişim engeli konulmuş ve yasaklı sitelere DNS ve VPN olmadan kolayca girebilirsiniz.

Yasaklı Sitelere Translate ile Giriş Yapın!

1-  Google Translate Web sayfasını açın.
2-  Çeviri bölümünde gitmek istediğiniz sayfayı üzerine yapıştırın.
3-  Tercüme et tuşuna basın, basılı tuttuktan sonra Google Translate size yasaklı olan sitenin Türkçe çevrilmiş halini kullanıma sunacak.

Bununla birlikte, mahkeme tarafından engelli ve yasaklı sitelere Translate ile kolay bir şekilde erişebileceksiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.