Ana sayfa Sosyal Medya Yeni Akım: Telefonu Havaya Atıp Fotoğraf Çekilmek!

Yeni Akım: Telefonu Havaya Atıp Fotoğraf Çekilmek!

PAYLAŞ
Yeni Akım: Telefonu Havaya Atıp Fotoğraf Çekilmek

Sosyal medya da bir çok olayla karşı karşıya geldik. Selfie akımı sonrasında sosyal medya da Yeni Akım: Telefonu Havaya Atıp Fotoğraf Çekilmek!

Sosyal medyanın bu sefer ki gündeminde yeni Selfie akımı var. Newton’a meydan okuyan insanlar tarafından başlatılan yeni akım’da açık bir şekilde yer çekimine meydan okunuyor. Sosyal medya da gündemin sık sık değiştiğini biliyoruz.

Bu anlamda bu zamana kadar bir çok akım ve kampanya karşımıza çıkmıştı. Sosyal medyanın bu sefer ki gündemi yeni Selfie çılgınlığı. Selfie çılgınlığı ile beraber tüm dünya da yeni bir akım doğmuş ve insanlar ön kamera ile kendisinin fotoğrafını çekerek paylaşmıştı. Şimdi ki durum da aslında buna benzeyen ilginç bir durum.

Yeni Akım: Telefonu Havaya Atıp Fotoğraf Çekilmek!

Kuzey Karolina Devlet üniversitesinde okuyan Seth Schneider tarafından başlatılan akım Twitter’dan başlayarak tüm sosyal medya aleminde devam ediyor. Şu anda bu akımı başlatan Seth Schneider’ın 8 ekim tarihli tweeti sadece 3 gün içerisinde 600 binden fazla beğeni ve retweet almış durumda. Bu akımın ilk fotoğrafından sonra bir çok Twitter kullanıcısı da  bu akıma dahil oluyor.

Olayı hala anlamamış olanlar için kısa bir özet geçelim. Yeni fotoğraf çılgınlığı ile beraber insanlar telefonu havata atıyor ve iki elini birbirine çakıyor. Daha sonrasında da bunu fotoğraflıyor. Oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleşen bu akım yeni bir çılgınlık olarak nitelendiriliyor. Fotoğraflar gelmeye başladıkça, insanlar tweet attıkça yeni insanlar da bu akıma dahil oluyor. Bakalım bu akım ne zamana kadar devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.