Ana sayfa Android Yeni Android Sürümünün Adı Android Nougat Oldu!

Yeni Android Sürümünün Adı Android Nougat Oldu!

PAYLAŞ
Yeni Android Sürümünün Adı Android Nougat Oldu

Aylardır merakla beklenen Yeni Android Sürümünün Adı Android Nougat Oldu! İsim önerileri sonrasında Google resmi olarak Nougat ismini açıkladı!

Google’ın tüm dünyada aktif olarak kullanılan popüler işletim sistemi Android, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Geliştiriciler konferansında yeni isimlere açık olarak belirtilmişti. Google bunun için anket sayfası oluşturmuş ve kullanıcılardan gelecek olan isim önerilerini değerlendireceğini söylemişti.

Nihayet bugün yeni Android sürümünün adı açıklandı! Dünya da aktif olarak kullanılan mobil işletim sistemi Android’in yeni ismi için açılan sayfa da baş harfi N olan tatlı önerileri dikkate alınacaktı. Bu zamana kadar Android Nutella ismi ile konuşulan yeni sürüm için ülkemizde başlatılan kampanya da Android Namık isim önerisi verilmişti. Hatta Android Namık için bir çok platformda destek gelmişti.

Yeni Android Sürümünün Adı Android Nougat Oldu!

Türkiye’den Android Namık isim önerisi, farklı ülkelerden de Android Nutella önerisi yetersiz kalmış olmalı ki Google tarafından açıklananlara göre Yeni Android Sürümünün Adı Android Nougat Oldu!. Tüm dünyadan Android N için gelen isim önerisi sonrasında Google en çok destek alan ismin Android Nougat olduğunu açıkladı ve Android’in yeni sürümü Android 7.0’nin yeni adı resmen duyuruldu. Google’ın Snapchat üzerinden paylaştığı isim sonarsında Google’ın merkez binası önünde de Android simgesinin altında Nougat yer aldı.

Yeni Android Sürümünün Adı Android Nougat Oldu

Android Nougat İsmi Nerden Geliyor?

Normal şartlarda bir çok kullanıcı tarafından Nutella ismi önerilmiş olmasına rağmen Google’ın bu ismi kabul etmemesi gösteriyor ki, Google dünyaca ünlü çikolata markası Nutella ile anlaşma sağlayamamış.

Android isimlerine baktığımız zaman tatlı isimleri olarak N’ye kadar geldi. Bu zamana kadar tatlı isimleri olarak açıklanan Android sürümlerinden sonra Android Nougat’da aslında bir tatlı ismi. Türkiye de Koz Helvası olarak bilinen Nougat bal,şeker ve vanilya gibi karışımlarla yapılıyor. Ayrıca içine fındık ya da fıstık konularakta yeniliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.