Ana sayfa Android Yeni Android Sürümünün Adı NAMIK olabilir!

Yeni Android Sürümünün Adı NAMIK olabilir!

PAYLAŞ
Yeni Android Sürümünün Adı NAMIK olabilir!

İnci sözlük tarafından başlatılan bir kampanya ile, kullanıcılar Google’u adeta trollüyor. Yeni Android Sürümünün Adı NAMIK olabilir! Bu doğrultuda çalışmalar yapanlar, Namık tatlısı adıyla internet siteleri açıp, video yüklüyor!

Google’ın geçtiğimiz gün düzenlediği Google I/O 2016 etkinliğinde şüphesiz ki en çok merak edilen konulardan bir tanesi de Android 7.0 N sürümünün adının ne olacağıydı. Bir çok kullanıcı bu soruyu merak ediyordu, Ancak Google yeni sürümün adını açıklamadı. Dün gerçekleşen konferansa kadar yeni sürümün adının Nutella olacağı konuşuluyorken böyle bir hamle gelmesi, herkesi şaşırttı.

Yeni sürümün adı konusunda Google kullanıcılardan gelen geri dönüşleri değerlendireceğini de belirtti. Alfabetik olarak isim konulan sürümlerin sonuncusunda N harfine kadar gelindi. İnci sözlük kullanıcıları Google’ın I/O etkinliğinde adını halkın seçeceğini duyurması sonrasında yeni Android sürümü için bir isim önerisine gitti.

Yeni Android Sürümünün Adı NAMIK Olabilir!

Android N – 7.0 için NAMIK ismine karar kılan inci sözlük kullanıcıları, Google’ın isim öneri sayfasına bu ismi yazarak, Android’in yeni sürümünün adını Namık yapmaya oldukça kararlı. Bu doğrultu da çalışmalar hızlı bir şekilde başladı bile! Namık tatlısı adı altında bir çok internet sitesi açıldı, Youtube’a videolar yüklendi.

Yeni sürüm için NAMIK ismini öneren sözlük kullanıcıları aynı zamanda Google’ı ikna etmek için de ilginç bir yönteme başvuruyor. Biliyorsunuz ki Google bu zamana kadar karşımıza çıkardığı Android sürümlerinin neredeyse tümünde tatlı isimlerine yer verdi. İnci sözlük kullanıcıları da NAMIK adı geçen siteler açıp, Bu sitelerde NAMIK’ın bir tatlı olduğunu öne sürecek. Tabii Google bu duruma uyanır mı, bilinmez ama denemeye değer.

namık tatlısı
Çalışmalar tam gaz devam ediyor. Google’da Namık yazıldığı zaman önerilerde namık tatlısı çıkmaya başladı bile!

İnci sözlüğün daha önce yaptığı trolllükleri hesaba katarsak, neden olmasın? diye düşünmek gerek. Lakin daha öncesinde de yok artık dedirten bir çok troll haberi ile gündeme gelmişlerdi. Android’in yeni sürümünün adının Namık olmasını istiyorsanız şuradaki haberimizde anlattığımız gibi isim önerisinde bulunmanız yeterli olacaktır. Olmaz demeyin, olur mu olur, bu yüzden destek vermeyi unutmayın :)

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.