Ana sayfa Akıllı Telefon Yeni Bir BlackBerry mi Geliyor?

Yeni Bir BlackBerry mi Geliyor?

PAYLAŞ

Bir süre önce Türkiye pazarından çekilen BlackBerry’nin operasyonlarının pek iyiye gittiği söylenemez. Kendi topraklarında dahi yaşam mücadelesi veren şirketin son hamlelerinden biri olan Passport, kare ekranı ile akıllı telefon pazarında ilginç bir alternatif oluşturmuştu. Köklü geleceği ile güven veren fakat diğer devler ile yarışamayan BlackBerry’nin Android’e geçiş yapacağının dedikoduları ortada dolaşmaya başladı. Bir dedikodudan ibaret olsa yine iyi, ilk Androidli BlackBerry olacak olan Venice modeli sızdırıldı!

Kendi bünyesine özel tasarımıyla Android’in birleşeceği görüntüsü çizen Venice, BlackBerry’nin yeni amirali olmaya aday. Kızaklı yapısıyla Torch modellerini andıran Venice’da günümüz amiralleri gibi teknik özellikler bulunuyor. 5.4 inç qHD ekrana sahip olması beklenen Venice’da Snapdragon 808 kullanılacak. 16 MP arka kamerası ve 5 MP ön kamerası bulunuyor. Ayrıca 3 GB Ram bulunuyor akıllıda ve Kasım ayında tanıtılması bekleniyor.

BlackBerryVenice1

Bir BlackBerry telefonda görmeye alışkın olmadığımız özellikler bunlar, kabul edelim. Seleflerinden sürekli geride kalan BlackBerry telefonlar, Venice ile ilk defa günümüz teknolojisini yakalayacak gibi gözüküyor. Hatırlarsanız Curve, Torch gibi modellerinde işlemci yetersizliğinden dolayı kullanıcılarına çileli dakikalar yaşatıyordu. Umarız ki, Android’ten güç alacak Venice’da bu tarz problemlerle karşılaşmayız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.