Ana sayfa Mobil Yeni iPad’in Videosu Ortaya Çıktı

Yeni iPad’in Videosu Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Yeni nesil iPhone’lardan sonra sıra iPad modellerine geldi. 16 Ekim tarihine ilişkin dağıtılan davetiyelerle birlikte 16 Ekim tarihinde yeni iPad modellerinin tanıtılacağına artık kesin gözüyle birlikte bakılıyor. Vietnam’dan gelen bir video da yeni iPad modelini doğrular nitelikte.

iPad Air 2 ve iPad mini 2 Retina modellerinin çıkması beklenir. Bize kalırsa, 16 Ekimde duyurulacak olan iPad Air 2 modelinden sonra iPad mini modelinin ismi de iPad Air mini olacak. İsimlendirme konusunda konuşmak henüz erken olsa da yeni nesil iPad’lerin kesinleşen özelliklerine şöyle bir göz atalım.

Öncelikle yeni nesil iPad’lerde Apple’ın A8 işlemcisine yer verilecek. Bu işlemci iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerinde kullanılıyor. Kamera konusunda 5 megapiksele bir güncelleme geliyor ve iPad kameraları artık 8 megapiksel değerinde olacak. Tasarım bazında önemli bir değişiklik olmazken daha ince bir iPad bekleniyor. Son olarak yeni iPad modellerinde Touch ID yani parmak izi okuma sensörü yer alıyor. Bu sensörün varlığını aşağıdaki videodan da görebiliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.