Ana sayfa Akıllı Telefon Yeni iPhone Ekranlarını Samsung Üretecek!

Yeni iPhone Ekranlarını Samsung Üretecek!

PAYLAŞ

Her ne kadar Akıllı telefon piyasasında rekabetin çok olduğunu, rakiplerin çok olduğunu görsekte, Yeni iPhone Ekranlarını Samsung Üretecek!

Özellikle de Akıllı telefon panellerinin üretimi konusunda pazarı elinde tutan Samsung, kendi ürettiği cihazların yanı sıra aynı zamanda farklı firmalara da panel temini sağlıyor. Böylelikle akıllı telefon ve diğer ürünlerinin satışından elde ettiği kar marjının yanı sıra, panel satışında da marjı yükselten Samsung, firmanın büyümesini sağlamış oluyor.

Samsung’dan bir çok firmanın panel satın aldığını biliyoruz. Apple bu zamana kadar Samsung’un AMOLED ekranını reddetmiş ve cihazlarında kullanmamıştı. LCD kullanımı ile son zamanlar da eleştirilerin hedefinde olan Apple, alınan bir karar sonrasında Samsung’dan AMOLED ekran satın alabilir. Kullanıcılardan ve bir çok teknoloji sitesinde eleştirilere maruz kalan Apple, yeni üreteceği iPhone 7 serisinde Amoled ekran kullanabilir.  Kullanıcılardan ve bir çok teknoloji sitesinde eleştirilere maruz kalan Apple, sonunda LCD ekran tercihini, AMOLED ekran olarak değiştirdi. Böylelikle yeni seri iPhone’lar da bir sürpriz yapılabilir.

Yeni iPhone Ekranlarını Samsung Üretecek 2

Yeni iPhone Ekranlarını Samsung Üretecek!

The Korea Herald tarafından sızdırılan habere göre, 2017 yılında Samsung, Apple için iPhone ekran tedarik edecek. Böylelikle yeni çıkacak olan iPhone serisinin ekranları Samsung tarafından üretilecek. Samsung’un iPhone için her yıl 100 milyon AMOLED ekran üretileceği de söylentiler arasında yer alıyor. Ayrıca Apple ile Samsung arasında anlaşma yapıldığı ve her yıl 100 milyon Amoled ekran için Apple’ın 2.59 milyar ödeme yapacağı da bu anlaşmanın maddeleri arasında yer alıyor.

Yeni çıkacak iPhone 7 serisinde 5.5 inç ekran boyutuna yer verecek Apple’ın, Amoled ekran teknolojisine iPhone 7’de mi, iPhone 7s de mi yer vereceği konusunda henüz net bir açıklama yokken, Apple’a yakınlığı ile bilinen kaynaklara göre, Amoled ekranlar iPhone 7s ile beraber karşımıza çıkacak. Firmalar her ne kadar kendi sektörlerinde rakip olarak görünse de, aslında yapılan ve yapılacak olan bir çok şeyi beraber planlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Apple ve Samsung’un bu şekilde bir anlaşma yaptığı da aslında anormal bir durum değil. Lakin, gelişen teknoloji içerisinde pazarın büyümesi için tek firma yerine birden çok firma olması, onların da işine geliyor bir nevi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.