Ana sayfa Windows 10 Yeni Lumia’lar Snapdragon 810 Kullanacak

Yeni Lumia’lar Snapdragon 810 Kullanacak

PAYLAŞ

Microsoft, 2015 yılında duyuracağı Lumia telefonlarda Snapdragon 810 işlemciyi kullanacak. Snapdragon 810 kullanacak Lumia telefonlar, Windows 10 ile birlikte mobil tarafta performans konusunda adeta devrim yaratacak. Windows 10 işletim sistemi ve Snapdragon 810’un işbirliği haberimizde.

Windows Phone kullanan Lumia telefonlarda Snapdragon işlemci görülmesi aslında o kadar tuhaf değil çünkü zaten çoğu Windows Phone işletim sistemli Lumia’larda Snapdragon işlemci kullanılıyor. Ancak şimdiye kadar Lumia cihazlar herhangi bir performans iddiası taşımıyordu. Qualcomm’un basın toplasındaki konuşmada, Microsoft’un 2015 yılının ikinci yarısında çıkaracağı Lumia telefonlarda Snapdragon 810 işlemciyi kullanacağı duyuruldu. 4K video çekimi, LTE Cat-9 desteği gibi özellikleri ile Snapdragon 810, Windows 10 işletim sisteminin mobil versiyonuna güç katacak.

Snapdragon 810 Kronik Sorunlara Rağmen Üretiliyor!

windows-10-snapdragon-810

Windows 10 ile birlikte tüm cihazları tek bir platformda toplayacak olan Microsoft, Snapdragon 810 işlemcinin nimetlerinden faydalanacak. Xbox One oyun konsoluyla kablosuz görüntü aktararak oyunların telefon veya tablet üzerinden oynanmasını sağlayacak. Böyle bir işlem için gerekli olan perfomans ise, şimdiye kadar Lumia’ların kullandığı işlemcilerde bulunmuyordu. Ancak Snapdragon 810’un içerisindeki Adreno 430 GPU ile, Microsoft Lumia cihazlar performansın doruklarına ulaşacak.

Ancak tabii ki asıl gelişme Windows 10’un ARM tabanlı işlemcilere özel versiyonuyla görülecek. Şimdilik böyle bir sürüm yayınlanmadı. 2015 yılı Windows 10 işletim sistemi için kritik bir yıl olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.