Ana sayfa Sektörden Yeni Mobil Ödeme Yöntemi Google Hands Free!

Yeni Mobil Ödeme Yöntemi Google Hands Free!

PAYLAŞ

Yeni Mobil Ödeme Yöntemi Google Hands Free kullanılmaya başlandı ! İlk durak Amerikanın South Bay bölgesi. Burada test edildikten sonra yaygınlaşacak.

Google’ın daha önceden tanıttığı mobil ödeme sistemi Google Hands Free, geçtiğimiz saatlerde kullanıma açıldı. Uzun zamandır beklenen bu ödeme çeşidi ile artık ödeme yapmak ciddi derecede kolay bir hale gelecek. Günümüzde her ne kadar ülkemizde kullanılmasa da, Mobil ödeme sistemleri büyük bir önem arz ediyor. Hem kolay ödeme, hemde zamandan tasarruf anlamında geliştirilen bir çok Mobil ödeme sistemine, Google Hands Free’de katıldı. Bu ödeme yöntemi ile beraber cep telefonunuza dokunmadan ödeme yapabiliyorsunuz.

Android 4.2 işletim sistemi üstü ve iPhone 4s üstü cihazları destekleyen uygulamayı kullanmak ise oldukça basit. İlk indirdiğinizde, uygulamaya kredi yada banka kartınızı ekleyerek ödeme yöntemlerinizi oluşturmuş oluyorsunuz. Böylelikle bu ödeme yönteminin geçerli olduğu restorant vs. yerlerinde kolay bir şekilde ödeme yapabiliyorsunuz. Şu anda sadece Amerika’da San Francisco’nun South Bay bölgesinde geçerli olan bu sistem, yaygın bir şekilde kullanıldığında hem zaman kaybının, hemde ödeme zorluklarının önüne geçilecek. Özellikle de, şu kartı 10 kere sürtmek ve para çekememek…Sanırım bu sistemin getirdiği en güzel özellik, hiç temas olmadan ödeme yapılabilmesi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.