Ana sayfa Bilim Yeni Nesil Piller Geliyor! Akıllı Telefonlar için Devrim Olabilir

Yeni Nesil Piller Geliyor! Akıllı Telefonlar için Devrim Olabilir

PAYLAŞ

Elektronik cihazların hiç şüphesiz en sevmediğimiz olumsuz yanlarından çabuk pillerinin bitmesidir. Buna çözüm olarak Yeni Nesil Piller Geliyor! 

Geçtiğimiz aylarda insanların aklına bir takım sorular gelmeye başladı. Daha öncesinde şuradaki haberimizde sizlere 1 hafta dayanabilen bataryaya sahip akıllı telefonların gelebileceğini paylaşmıştık. Yeni gelen haberlere göre yeni nesil bataryalar ile artık telefonunuzun şarjı çabuk bitmeyerek sizleri daha rahat ettirecek. Sürekli şarj adaptörü ile dolaşmaktan sıkılan insanlara yeni bir müjdemiz var. Akıllı telefonlar dahil birçok teknolojik cihazda kullanılabilen yeni nesil piller geliyor. Yeni nesil pillerin bizlere sunduğu kullanım süreleri oldukça dikkat çekici. Duyduğunuz rakamlar sonucunda sizleri bile şaşırtacak yeni nesil bataryalar (piller)  gerçekten çok dikkat çekici. Gelecek yıllarda piyasaya sürülmesi beklenen yeni nesil piller, ülkemize ne kadar kısa sürede gelirse insanların işini o kadar rahatlatacak.

Sizlerin de tahmin ettiğiniz  gibi hepimizin kullandığı akıllı telefonların en kötü özelliği pil yetersizliği. Yedek piller, güç üniteleri derken telefonumuzu uyanık tutmak için yanımızda birçok aksesuar taşımak zorunda kalıyoruz. Yeni gelen haberler ile artık bu duruma son verilmeye hazırlanılıyor. Güney koreli araştırmacılar tarafından geliştirilen yeni katı yakıt pilleri, birçok cihazın kullanım süresini uzatacak. İnsanların en büyük problemlerinden olan batarya yetersizliği de bu sayede çözülmüş olacak.

Yeni Nesil Piller Geliyor

Yeni Nesil Pillerin Kullanım Süresi Ne Kadar?

Hepimizin merak ettiği Yeni Nesil Pillerin Kullanım Süresi Ne Kadar? sorusunun cevabı ise herkesi şaşırtan cinsten. Güney Kore Pohang Bilim ve Teknoloji Üniversitesinde yapılan araştırmalar sonucunda, minyatuturize edilmiş katı oksit yakıt pilleri, bugünlerde kullandığımız lityum iyon pillerin yerini alacağa benziyor.

Güney Koreli araştırmacılar tarafından geliştirilen yeni piller, sadece mobil cihazlarda değil daha birçok teknolojik üründe kullanılacak. Yeni nesil pillerin kullanım süreleri ise gerçekten şaşırtıcı. Yeni nesil geliştirilen piller akıllı telefonlara 1 hafta boyunca kullanım ömrü sağlayabilecek. Drone’larda kullanıldığı takdirde ise Dronlar 1 saat aralıksız uçus sağlayabilecek.

Yeni Nesil Piller Ülkemizde Ne Zaman Satışa Sunulacak?

Peki Yeni Nesil Piller Ülkemizde Ne Zaman Satışa Sunulacak? derseniz orası biraz karışık. Batarya, pil geliştirmeleri diğer geliştirmelerden sizlerin de tahmin ettiğiniz gibi geri kalmış durumda. Geçtiğimiz yıllardan bugüne kadar bu alanda yapılan araştırmaların hala sonuç vermemesi ise gerçekten şaşırtıcı.

Haberi duyan herkesin yeni nesil pillerin ülkemize hemen gelmesini istemesi gayet normal ama yeni nesil pillerin ülkemizde ne zaman satışa sunulacağı ise gerçekten merak konusu. Umarız Güney Kore tarafından yapılan bu piller kısa zamanda tüm dünyaya dağılır. Dağılmadığı takdirde herkes elinde aksesuar taşımaya devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.