Ana sayfa Akıllı Telefon Yeni Nexus 3D Touch Özelliği ile Gelebilir

Yeni Nexus 3D Touch Özelliği ile Gelebilir

PAYLAŞ

Google, yeni çıkacak olan Nexus cihazlarında HTC ile ortaklaşa çalışmalar yürütüyordu. Yeni Nexus 3D Touch Özelliği ile Gelebilir !

Google’ın Akıllı telefon piyasasında önemli bir yere sahip olan, HTC ile işbirliği yapması sonucunda yeni Nexus cihazların piyasaya çıkacağı bilinenler arasındaydı. Yeni Nexus cihazlar hakkında bir takım iddialar yer aldı. Bu iddialardan bir tanesi de 3D Touch özelliğine sahip ekranın Yeni Nexuslar da bulunacağıydı.

Apple 2015 yılında yeni cihazlarında 3D touch’a yer vermiş, iPhone, Watch ve Mac cihazlarında bu özelliği kullanmıştı. 3D Touch‘ın kullanımının Apple ile daha da artmasıyla birlikte, Yeni Nexus cihazlarda da bu özelliğin yer alacağı iddiaları ortaya atıldı. Bu özellik ile beraber ekran hassasiyeti daha da artarak, bazı uygulamalara sert basıldığında kısayollar oluşuyordu. Böylelikle kolay erişim sağlanabiliyordu.

Yeni Nexuslar 3D Touch Özelliği ile Gelebilir

Apple Devrim Başlattı, Firmalar Takip Etti !

Apple’ın iOS dünyasına bu özelliği getirmesinden sonra, Android cihazlarda da,Özellikle Çinli markalar da bu özelliğe piyasaya çıkardıkları cihazlarında yer verdi. Çinli üreticilerden ZTE ve Huawei’nin 3D Tocuh teknolojisini Android cihazlarda sunmasıyla birlikte 3D Touch Akıllı telefon piyasasındaki yerini daha da güçlendirdi. Kısa zaman sonunda çıkacak Meizu Mx6’da da bu özelliğe yer verilmesi bekleniyor.

Android Dünyasında ki Uygulamalarda Değişecek !

Google’ın 2016’da çıkacak ve HTC ile ortak çalışması sonucunda Akıllı Telefon piyasasında yer edinecek Nexus akıllı telefonlarda bu özelliğe yer verilmesi bekleniyor. İki yenilikçi firma, Google ve HTC, 3D Touch teknolojisine yeni Nexus’larda yer verirse, Android dünyasında da 3D Touch geniş bir yelpazeye sahip olacak. Google’ın bu özelliği kullanmasıyla beraber Android market Google Play’deki uygulamalar da 3D Touch desteğiyle karşımıza çıkacak.

Google’ın HTC ile ortaklaşa çalışması sonucunda çıkacak olan Nexus Cihazlarda 3D Touch’a yer verilir mi ? cihaz hakkında daha fazla detay geldiğinde öğreneceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.