Ana sayfa Akıllı Telefon Yeni Nexusları Hangi Firma Üretecek Belli Oldu!

Yeni Nexusları Hangi Firma Üretecek Belli Oldu!

PAYLAŞ
Yeni Nexusları Hangi Firma Üretecek

Google’ın Android cihazlar arasında önemli bir yere sahip olan akıllı telefonu Yeni Nexusları Hangi Firma Üretecek Belli Oldu! 

Google’ın Android telefonu olan Nexus’u bu yılda hangi şirketin üreteceği merak ediliyor. Her yıl farklı şirketin hayta geçirdiği Nexus 2016 yılında kime ait olacak? Bu yıl çıkması beklenen telefonda kimin imzası olacak?

Özellikle de Android cihaz kullanırım ancak cihazım bir kademe daha üst düzey işletim sistemine sahip olsun, herkesten önce Android’in yeni sürümlerini ben deneyeyim diyenler için Google’ın çalışmalarını sürdürdüğü yeni Nexusları hangi firma üretecek belli oldu. Bu sene üretilecek nexus cihazlar için detayları okuyun.

Yeni Nexusları Hangi Firma Üretecek Belli Oldu!

Google’ın Android deneyimini yaşatan akıllı telefonu Nexus’u her yeni modelde farklı üreticiler üstleniyor. Daha öncesinde Samsung, LG, HTC ve Huawei gibi markaların ürettiği Nexus serisini bu yıl kimin üreteceği gündeme geldi. Bu yıl için HTC ön plana çıksa da Huawei’nin yeni Nexus için çalışmalara başladığı doğrulandı.

Yeni Nexusları Huawei Üretecek!

Geçtiğimiz yıl Phablet sınıfında yer alan Nexus 6P’nin üreticisi olan Huawei’nin bu sefer yeni amiral gemisi için kolları sıvayacağı düşünülüyor. Bununla birlikte Nexus için Google’ın almış olduğu kararlar da gündeme yansıyacak.

Bir önceki yıllarda farklı üreticilerin çıkardıkları telefonlar kendilerini ön plana atıyordu ve adından söz ettiriyordu. Yani bir nevi kendilerini yarıştırıyorlardı. Şimdi ise ön planda sadece Google olacak ve kendisi söz sahibi olacak.

Gelecek dönemlerde Nexus akıllı telefonlarda üreticiler cihazın söz sahibi olmayacak. Bundan sonra cihazın tasarımını, donanımını ve tüm halini Google belirleyecek ve tek söz sahibi kendisi olacak. Cihazı üretecek şirket ise taşeron olacak. Bu nedenden dolayı Yeni Nexusları Hangi Firma Üretecek hiç önemli değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.