Ana sayfa İnternet Opera’nın Yapımcılarından Yeni Web Tarayıcısı : Vivaldi

Opera’nın Yapımcılarından Yeni Web Tarayıcısı : Vivaldi

PAYLAŞ

Yeni Web Tarayıcısı Vivaldi üzerinde 1 yıldır çalışmalar vardı. Opera’nın Yapımcılarından Yeni Web Tarayıcısı : Vivaldi kullanıma sunuldu!

tarayıcısı çok beğenildi. Opera web tarayıcısının yapımcılarından olan Jon von Tetzchner ve arkadaşları tarafından bir yıldır geliştirilmekte olan web tarayıcısı Vivaldi 1.0 versiyonunu yayınladı. Yeni tarayıcı da Google Chrome için yazılmış mevcut eklentileri de kullanmak mümkün. Bir yıldan uzun süren araştırma aşamasının ardından, Vivaldi Web Tarayıcısı bu hafta kullanıma açıldı. Kişiselleştirmeye ve farklı özelliklere verdiği önem ile öne çıkan yazılım tarayıcıdan beklentileri yüksek kullanıcılara hitap ediyor. Opera’nın yaratıcılarından Jon von Tetzchner’ in de içinde bulunduğu bir ekip tarafından geliştirilen tarayıcı ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Bu zamana kadar bir çok Web tarayıcısı karşımıza çıktı. Fazla iddialı olanları da oldu, 1 ay sonra çöküş yaşayanlar da. Vivaldi gerçekten de iddialı bir tarayıcı olma yolunda. Bu iddiasını gerçekten de bir web tarayıcısına göre sağlam özellikler barındırarak kanıtlayan Vivaldi, bir çok özelliğe sahip.

Vivaldi 2

Yeni Web Tarayıcısı: Vivaldi Özellikleri

  • Sekme yığma: Çok fazla sekme açtığınızda kalabalıklaşan ve dağınık görünen tarayıcıyı daha düzenli hale getirmek için dilediğiniz sekmeleri üst üste yığarak dağınıklıklardan kurtulabiliyorsunuz.
  • Yığılan sekmeleri döşeme: Eğer geniş bir ekranınız varsa, daha önce oluşturduğunuz sekme yığınlarını yan yana açarak aynı anda birden fazla sayfayı görüntüleyebiliyorsunuz.
  • Oturumlar: Daha önce açtığınız bir sekme grubunu kaydedip daha sonra tekrar ulaşmayı sağlayan özellik.
  • Notlar: Görüntülemekte olduğunuz sekme ile ilgili not alabiliyor ve ekran görüntüsünü kaydedebiliyorsunuz. Özellikle araştırma yaparken çok işe yarayacak bir özellik.
  • Hızlı komutlar: Bir komut arayüzü ile sekmeler, yer imleri, geçmiş ve ayarları açabiliyorsunuz.
  • Fare hareketleri ve klavye kısayolları: Tarayıcıyı kullanırken hiç vakit kaybı yaşamak istemeyenler için fare hareketleriyle ya da klavyeden girilecek kısayollarla tarayıcının neredeyse tüm özellikleri kullanılabiliyor.
  • Hızlı Arama: Önceden kaydedilen sekme grupları, klasörler ve sık kullandığınız web sitelerine herhangi bir boş sekmeden kolayca ulaşabiliyorsunuz.
  • Daha iyi yer imleri: Yer imlerinize yer imi panelinden, yer imi yöneticisinden, yer imi çubuğundan ve hızlı aramadan ulaşabiliyorsunuz.
  • Web panelleri: Ekranın yan kısmında web sitesi görüntüleme özelliği ile başka siteleri kullanırken bir yandan Facebook, Twitter gibi sosyal medya sayfalarını da takip edebiliyorsunuz.
  • Kişiselleştirme: Milyonlarca kullanıcıdan gelen geri bildirimlerle şekillenen Vivaldi tarayıcı, bir milyondan farklı şekilde düzenlenebiliyor. Böylece tarayıcıyı size en uygun hale gelecek şekilde ayarlayabiliyorsunuz.

Chromium ile geliştirilen tarayıcı, Google Chrome için geliştirilen eklentileri de çalıştırabiliyor. Yine de Vivaldi’nin üreticileri, her özelliği tarayıcıya yerleştirerek hiçbir eklentiye ihtiyaç duymamanız için çalışıyorlar.

Yeni Web Tarayıcısı : Vivaldi indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.