Ana sayfa Akıllı Telefon Yeni Yılda Akıllı Telefonlara Zam Geliyor!

Yeni Yılda Akıllı Telefonlara Zam Geliyor!

PAYLAŞ
Yeni Yılda Akıllı Telefonlara Zam Geliyor!

Yeni ÖTV düzenlemeleri ve aynı zamanda kur yükselişi sonrasında Yeni Yılda Akıllı Telefonlara Zam Geliyor! İşte akıllı telefonlara gelecek zam hakkında detaylar.

MOBİSAD Yönetim kurulu başkanı tarafından yapılan açıklamalara göre ÖTV düzenlemesi sonrasında ve aynı zamanda kur artışı ile beraber 2017 yılında akıllı telefon fiyatları yükselişe geçecek. Daha öncesinde Teknovi olarak şuradaki haberimizde gelecek yıl akıllı telefon fiyatlarının artacağına dair haber yapmıştık.

Kendi analizlerimizi sizlere aktardığımız haberimizin ardından uzun zaman geçtikten sonra, resmi açıklama geldi. Dünyadaki ülkelere göre maalesef ki akıllı telefonları en pahalıya alan ülkelerden bir tanesiyiz. Dolayısıyla bu konuda gerekli düzenlemelerin yapılmasını bekliyorduk. Akıllı telefon fiyatlarındaki vergilerin düşürülerek son kullanıcıya gelmesini beklerken, MOBİSAD yönetim kurulu başkanı açıklamalarda bulundu.

Yeni Yılda Akıllı Telefonlara Zam Geliyor!

Anadolu Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunan Sinan Ekşi, konu ile alakalı olarak yeni ÖTV zamlarının ve aynı zamanda kur farklarının yansıyabileceğine değindi. Kur artışı ile beraber akıllı telefon fiyatlarında artış beklenirken, bu zamlar ile beraber en çok orta ve düşük segmentteki cihazların etkileneceğini de belirtti.

Kısaca özetlemek gerekirse, doların artması sonrasında firmaların ülkemizde yavaş yavaş fiyat artışına geçtiğini zaten gördük. Ancak bu artış ile beraber aynı zamanda ÖTV zamları da cihazların fiyatına eklenecek. 2017 yılına girmemiz ile beraber bu düzenlemelerin yürürlüğe gireceği söylentileri yer alıyor. Ancak tarih konusunda henüz resmi açıklama yapılmadı. Bilgiler geldikçe haberimizi de güncelleyeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.