Ana sayfa Drone Yolcu Taşıyabilen Drone Uçuş izni Aldı!

Yolcu Taşıyabilen Drone Uçuş izni Aldı!

PAYLAŞ
Yolcu Taşıyabilen Drone

Teknolojinin gelişmesi ile son 2 yıldır yaygın olarak kullanılan Dronelar da gelişmeye başladı. Son olarak Yolcu Taşıyabilen Drone Uçuş izni Aldı!

Çin merkezli drone üreticisi Ehang, geliştirdiği yolcu taşıyabilen drone için uçuş izinleri aldı. CES 2016 fuarında Ehang184 adı verileni yolcu drone’u için uçuş izni alındı. Fuarda yoğun ilgi gören yolcu drone’u, kişisel taşımacılık ve ulaşım için yeni bir dönem başlatabilir.

Yolcu Taşıyabilen Drone Uçuş izni Aldı!

Merkezi Çin’in Guangzhou şehrinde bulunan şirket, test uçuşlarını yapmak için Amerika‘nın Nevada eyaletini seçti. Uçuş testleri içinse yetkililerden izin alındı. Şirketin kurucularından George Yan yaptığı açıklamada Amerika Nevada eyaletini seçmelerinin nedeninin Ehang’ın kısa sürede ABD’de büyümesini sağlamak olduğunu belirtti.

The Nevada Institute for Autonomous Systems isimli kar amacı gütmeyen kuruluşun desteğini alan Ehang, bu destekleberaber FAA tarafından belirlenen kurallara ve şartlara uyarak, yolcu taşıyabilen drone konusunda ilerleme kaydedecek.

Şirket 2014 yılında kurulmasına rağmen bugüne kadar 52 milyon dolar yatırım yapmayı başardı. 2016 yılının son aylarında ilk test uçuşlarını gerçekleştirecek olan yolcu drone’unun havada nasıl bir yenilik başlatacak merak konusu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.