Ana sayfa İnternet Younow Türkiyede Yasaklandı! Nasıl Giriş Yaparız?

Younow Türkiyede Yasaklandı! Nasıl Giriş Yaparız?

PAYLAŞ

Popüler canlı yayın servislerinden olan Younow Türkiyede Yasaklandı! Peki Neden Yasaklandı? Younow nasıl giriş yapılır sorularının cevabı haberimizde.

Türkiye de twitch sonrasında yeni bir akım olarak ortaya çıkan ve bir çok fenomenin canlı yayın yaptığı servis, dün engellendi. Mahkemenin verdiği karar ile fenomenlerin yanı sıra, ünlülerin de kullandığı canlı yayın servisi, Younow Türkiyede Yasaklandı! Ferhat Göçer, Mustafa Ceceli gibi ünlülerin aktif olarak kullandığı, özellikle de son 1 sene içerisinde canlı yayın alanında rakiplerine meydan okuyan Younow, Trabzon 1.Sulh Ceza Hakimliğince verilen kararda erişime engellendi.

Younow Türkiyede Yasaklandı Peki bunun sebebi ne ? Muhtemelen sizde bu sorunun cevabını merak ediyorsunuzdur. Bu konuda bir çok iddia ortada atılırken, herhangi bir resmi açıklama yok. Tahminlere göre, izleyicilerin satın alıp yayıncılara gönderdiği BAR’larda herhangi bir vergilendirme olmaması ve bunun yanı sıra bu konuda Younow’un bar satın alırken vergilendirme yapmaması, erişim engelleninin ana nedeni.

Ayrıca bir diğer iddia ise, canlı yayın yapan yayıncıların devlet büyüklerine hakaret etmesi, bu hakaretler karşısında Younow’un tepkisiz kalması idi. Bu iddia bana pek gerçekçi gelmedi. Lakin baktığımız zaman Younow’da bir yayıncı siyaseti abarttığında denetlemeye takılıyor ve görevliler tarafından yayın kapatılıyor.

Bana göre Younow’un Türkiye’de yasaklanmasının altında yatan sebep, bir çok yayıncı tarafından yapılan telefon şakaları. Evet, biliyorsunuz ki, bar kazanmak vs için canlı yayınlarda telefon şakaları yapanların sayısı oldukça fazla. Durum böyle olduğunda da muhtemelen şaka yapılan kişiler mahkemeye başvurmuş ve mahkeme de bu şekilde bir karar vermiş söylentileri de kulüslerde yer alıyor.

Younow Türkiyede Yasaklandı

Younow Türkiyede Yasaklandı Nasıl Giriş Yaparız ?

Bir çok yasaklı siteye giriş gibi, Younow’da da DNS ve VPN ayarlarını yaptıktan sonra kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Özellikle de yayın yapanların bu giriş yöntemini paylaştırması sonrasında bir çok kullanıcı yasak dahi olsa siteye giriş yapacaktır. VPN için Zenmate kullanmanızı öneririm. Chrome uzantısı ile çok kolay bir şekilde kullanım sunuyor. Zenmate chrome eklentisi için buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli.

Ayrıca Zenmate kurarak sadece bilgisayarınızda değil, mobil cihazlarınızda da bu tarz yasaklı sitelere giriş yapabiliyorsunuz. Zenmate VPN servisinin Android ve iOS uygulaması da bulunuyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.