Ana sayfa Sosyal Medya Youtube Bazı Kanalların Onay Rozetini Kaldırdı!

Youtube Bazı Kanalların Onay Rozetini Kaldırdı!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz gün oluşan bir sorun sebebiyle Youtube Bazı Kanalların Onay Rozetini Kaldırdı! Türkiyenin en büyük kanalları da etkilendi!

Youtube geçtiğimiz günlerde kanallara özel bazı yaptırımlar uyguladı. Bir çok Youtube kullanıcısı, kanalında doğrulama rozeti görmek istiyor. Bunun en temel şartlarından birisi 100 bin aboneden fazla  bir aboneye sahip olmak ya da tanınmış birisi olmak.

Durum böyle olduğu için bir çok kanalda dalgalanma oldu, bazı yollar bulundu. Ancak Youtube son olarak aldığı radikal kararda Türkiyenin en çok abonesi olan 2 kanal da dahil olmak üzere bir çok kanalın doğrulama rozetini kaldırdı.

Youtube Bazı Kanalların Onay Rozetini Kaldırdı

Şu anda Youtube tarafından gelen bildirilere ve yayınlanan cevaplara bakarsak sunucudan kaynaklı bir sorun gibi görünüyor. Youtube Bazı Kanalların Onay Rozetini Kaldırdı! Peki şimdi ne olacak? Youtube konu ile alakalı şu şekilde bir açıklama yaptı;

Youtube Bazı Kanalların Onay Rozetini Kaldırdı!

Bazı kanallarda bu sorun meydana gelirken, bazı kanallarda herhangi bir sorun olmadı. Bu yüzden de kullanıcılar arasında farklı düşünceler meydana geldi. Türkiye de Youtube sektöründen gelen son haber ile şu anda 50’ye yakın kanalın doğrulama rozeti kalkmış durumda. Ancak en bilinen ve en çok aboneye sahip 2 kanalın doğrulama rozetinin kalkması, akıllara bazı düşünceleri getirdi. Doğrulama rozeti kaldırılan bazı kanallar şu şekilde ;

  • Burak Oyunda : https://www.youtube.com/user/MultiRawen
  • Oha Diyorum : https://www.youtube.com/user/OhaaDiyorum
  • Yap Yap : https://www.youtube.com/user/yapyap
  • Ekin Soyak : https://www.youtube.com/user/ekinsoyakk
  • VivoxTv : https://www.youtube.com/user/vivoxofficial
  • Sokak Röportajları: https://www.youtube.com/user/SokakRoportajlari
  • Pratik Bilgiler: https://www.youtube.com/user/pratikbilgiIer
  • Motto Müzik : https://www.youtube.com/user/mottomuzik

Listede adı geçen bazı kanallar daha öncesinde de sorunlar yaşamış daha sonrasında bu sorunlar çözülmüştü. Youtube şu anda sunucu kaynaklı olduğunu söylüyor. Yinede yeni bir resmi açıklama beklemek en doğrusu olacaktır diye düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.