Ana sayfa Uygulama Youtube Otomatik Oynatma Özelliği Mobil Cihazlarda!

Youtube Otomatik Oynatma Özelliği Mobil Cihazlarda!

PAYLAŞ

Karşımıza farklı tarzda güncellemeler ile çıkan Youtube Otomatik Oynatma Özelliği mobil cihazlara da getirdi. Güncellemenin detayları haberimizde.

Dünyanın en çok kullanılan popüler video platformu Youtube’a gelen yenilikler her geçen gün daha da artıyor. Başlangıçta sadece Masaüstü olarak kullanıcıların karşısına çıkan Youtube, gelişen teknolojiler ile beraber artık Mobil cihazlara getirdiği uygulama ile kullanıcılara hizmet veriyor. Youtube’un mobil uygulamasında uzun zamandır bir çok düzenleme ile güncellemeler karşımıza çıkıyordu. Son yapılan güncellemeler ile olarak Android kullanıcılarına sunuldu.

Youtube’da biliyorsunuz ki video izledikten sonra masaüstü sürümlerde yani, youtube.com’da otomatik oynatma özelliği bulunuyordu. Bunun yanı sıra sıradaki video şeklinde önermeler de yer alıyordu. Google, Youtube’da ki kazancını arttırmak adına önemli bir güncelleme ile karşımıza çıktı. Youtube’un yenilenen mobil tasarımında hem kullanıcıların daha fazla videoya ulaşması sağlanacak, hem de Google Youtube gelirlerini arttıracak. Youtube’un klasik arayüzünün yanı sıra artık karşımıza farklı özellikler de çıkacak.

Youtube Otomatik Oynatma Özelliği Mobil Cihazlarda!

Aslına bakarsanız gerçekten de merakla beklenen bir güncellemeydi. Lakin mobil arayüzde ciddi derecede eksiklikler bulunuyor. Youtube güncellemelerine bakarsak artık Masaüstü arayüzünde ki özellikleri yavaş yavaş mobile de getiriyor. Youtube’un geçtiğimiz gün yayınlanan güncellemesinde otomatik oynatma özelliği mobil cihazlara geldi. Yani artık bir video izledikten sonra sıradaki video tarzında otomatik oynatma özelliği karşımıza çıkacak.

Youtube mobil uygulamasında izlediğimiz video sonrasında, gerek kanalın farklı videoları, gerek alakalı videolar sıra ile otomatik oynatılacak. İlk olarak Android kullanıcılarının mobil uygulamalarına gelen bu özellik, daha sonrasında da diğer platformlar da yayınlandı. Ayrıca Youtube mobil veri kullanarak video izleyenleri de unutmadı.

Özelliği devre dışı bırakmak isteyen olursa, alt tarafta bulunan Otomatik Oynat özelliğini devre dışı bırakmanız yeterli olacaktır. Böylece özelliğin açılıp, kapanabilir olduğunu da söylemek mümkün. Google kısa zaman sonra Youtube’un masaüstü arayüzünü değiştirecek. Muhtemelen bu güncellemeler de sıradaki tasarım için ön hazırlık. Materyal tasarıma geçmesi beklenen Youtube’a ara ara bu tarz güncellemeler gelecektir diye düşünüyorum. Youtube tarafından masaüstü sürüme getirilmesi beklenen Materyal tasarımın detaylarına buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.