Ana sayfa Oyun Youtube Türkiye’de En Çok izlenen Oyunları Açıkladı!

Youtube Türkiye’de En Çok izlenen Oyunları Açıkladı!

PAYLAŞ
Youtube Türkiye'de En Çok izlenen Oyunları Açıkladı!

Oyun videoları atarak izleyicileriyle buluşan kanallar baz alınarak oluşturulan rapor ile Youtube Türkiye’de En Çok izlenen Oyunları Açıkladı!

Youtube’da bir çok oyun kanalı görüyoruz, izliyoruz. Oyun kanallarının neredeyse hepsi isteklere yanıt veriyor. Abonelerin isteklerine göre oyun videoları çekiyor. Merak edilen bir soruya Youtube bu anlamda cevap verdi.

Youtube kanallarının attığı videolar baz alındıktan sonra istatistiklere bakıldığı zaman en çok izlenen oyunlar Youtube tarafından açıklandı. Toplamda 251 ülke baz alınarak bu ülkelerdeki yayıncıların videoları dikkate alınmış. Böylelikle  Youtube Türkiye’de En Çok izlenen Oyunları Açıklandı!  Ayrıca Dünyanın farklı ülkelerinden de izlenme oranları karşılaştırılmış ve en popüler oyunlar yayınlanmış.

Youtube Türkiye’de En Çok izlenen Oyunları Açıkladı!

Youtube’da izleyicilerin en çok hangi oyunları izlediği böylelikle belli oldu. 251 ülkenin verileri kaydedilirken yalnızca 25 ülkenin istatistikleri yayınlandı. Listeye baktığımız zaman aslında bizi çok şaşırtmayan oyunlar yer alıyor. Ülkemizde ve dünya da en çok izlenen oyunlar listesinin başını Minecraft ve GTA V çekiyor.

oyunlar-2

Listenin devamında da Pokemon GO, Five Nights At Freddy’s ve League Of Legends yer alıyor. Pokemon Go’nun kısa bir süre içerisinde bu kadar çok yaygınlaşması diğer oyun firmalarına büyük zararlar vermiş diye düşünüyoruz.

League of Legends ve daha bir çok oyun Pokemon Go’nun gerisinde kalmış durumda. Youtube listesinde yayınlanan 15 oyunun sadece 11 tanesi popüler olurken diğer 4 tanesi ise popüler izlenime sahip değil. Dünyanın en popüler olma yolunda ilerleyen Overwatch, en popülerler listesinde yer almamış. Bu da oldukça şaşırtıcı bir tablo.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.