Ana sayfa Sosyal Medya YouTube ve David Guetta İşbirliği : Dangerous Experience

YouTube ve David Guetta İşbirliği : Dangerous Experience

PAYLAŞ

David Guetta, YouTube işbirliği ile bir ilke imza attı. Dangerous Experience adı verilen uygulama ile akıllı telefonunuzun ekranını kullanarak, bilgisayar ekranınız ile etkileşim sağlayabiliyorsunuz. Dünyanın ilk çift ekranlı video deneyiminin detayları haberimizde.

Kafa karıştırıcı bir cümle olarak algılanmış olabilir. Görseller ile durumu daha anlaşılabilir hale getirelim. İlk etapta David Gueatta‘nın resmi YouTube sayfasına giriyoruz ve sekmeler arasından Dangerous Experience sekmesine geçiyoruz. Veya direkt buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz. Sizi şöyle bir sayfa karşılayacak :

david-gueatta-dangerous-experience-1Yukarıdaki görselden de anlayabileceğimiz üzere akıllı telefonumuzun tarayıcısına “dg.cl” adresini yazıyoruz ve size verilen 4 karakterli kodu oradaki kutucuklara yazıyorsunuz. Burada bize M, S, B, J karakterlerini vermiş. Aynısını girmeyin, size verilen karakterler size özel oluşturuluyor. Daha sonra bizi karşılayacak ekran ise şöyle :

david-gueatta-dangerous-experience-2

Telefonun ekranında “Validate” yani onayla diyoruz ve son olarak da oynatma (Play) tuşuna bastığımızda olaylar başlıyor. İşin özü aslında şu, hem akıllı telefonumuzda hem bilgisayar ekranımızda birbirine senkronize bir video oynamaya başlıyor.

Bilgisayardaki videoda ve telefonumuzun ekranında çıkacak olan sarı çizgileri üst üste getirdiğimizde video sanki tek bir ekrandaymış gibi devam ediyor. Telefon ekranınızdan çıkan bir kol ekran boyunca uzanıyor ve kadrajdan çıktığında bilgisayar ekranında ilerlemeye devam ediyor.

Bu işlem esnasında yakaladığım kareler ise şu şekilde ;

2 YORUMLAR

  1. Telefonun geri zekalı tarayıcısı videoyu tam ekran göstermeyi beceremedi hiç. Opera ile denediğimde de video tam ekran oynadı ama bu sefer bilgisayardaki video hiç başlamadı. :D

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.