Ana sayfa İnternet YouTube Videolarını GIF Kliplere Çevirmek Beta Sürümünde

YouTube Videolarını GIF Kliplere Çevirmek Beta Sürümünde

PAYLAŞ

Eminiz internet kullanan herkes bir kere de olsa elinde bulunan videolarla bir GIF animasyon yapmayı düşünmüştür. Kimisi becerememiştir, kimisi de etrafta bolca bulunan üçüncü parti programları deneyerek uzun çıktı alma süreleriyle uğraşıp hayal kırıklığına uğramıştır. Üstelik bu programların yanında gelen reklam bombardımanı da cabası.

Bu hafta YouTube Kasım ayı planlarını hayata geçirdi ve yeni GIF yaratıcı özelliklerinin test sürümünü yayınladı. GIF Creator yardımıyla YouTube üzerinden şimdilik altı saniye uzunluğunda bir animasyon klip yapmak mümkün.

youtube-gif

Özellik gayet basit fakat sınırlı ama en etkileyici ve kullanışlı özelliği ise yarattığınız kliplerin altına ve üstüne yazı ekleyerek öyle çıktı alabilmeniz. Şu anda beta sürümde olan GIF yaratıcı, zamanla gelişecektir. Artık YouTube videolarını GIF klibe çevirebilmek mümkün.

Bir zamanların en etkili görsel şöleni olan GIF’ler zaman içerisinde Twitter ve Facebook’un da gündemine gelmişti ancak daha sonra aktif olarak kullanımına son verildi. Ara ara diğer sosyal ağlarda da benzer kullanımı görüyoruz. Muhtemelen YouTube GIF oluşturucunun Facebook ve Twitter desteği gelecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.