Ana sayfa Editörden Youtube’da 360 Derece Canlı Yayın Dönemi

Youtube’da 360 Derece Canlı Yayın Dönemi

PAYLAŞ

Google’ın en büyük kollarından olan Youtube’a geniş kapsamlı bir güncelleme geldi Güncelleme ile Youtube’da 360 Derece Canlı Yayın Dönemi Başladı

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan Youtube, bugün yapılan resmi açıklama ile beraber 360 derece video ile canlı yayın yapılmasına olanak sağlayacak. Böylelikle 360 derece videoları izlemenin verdiği keyfin yanı sıra, artık canlı olarak 360 derece videolu yayınları izleyebileceğiz.

Twitch’e rakip olarak karşımıza çıkardığı yayıncılık sistemi ile, her geçen gün daha da gelişen Youtube, son olarak 360 derece canlı yayın özelliğini duyurdu. Resmi youtube kanalında ve blogunda yayınlanana göre, Şubat ayındaki test süreci sonrasında 360 derece video desteğiyle artık canlı yayın yapabilirsiniz.

Youtube’da 360 Derece Canlı Yayın Dönemi Başladı!

Aslında Youtube’un bu konuda çalışmaları daha öncesinde de belliydi. Hatta çalışmalar resmileşmeden önce bir takım denemeler yapılıyordu. Google’ın popüler video paylaşım portalı Youtube, bugün duyurduğu canlı yayın sistemi ile, bir çok yayıncının ilgi odağı olacağa benziyor.

360 derece video ile canlı yapmanın yanı sıra yeni gelen güncelleme sonrasında uzamsal ses deneyimi de yayıncılara sunulacak. Yani nesnelerden gelen sesler artık çok daha anlaşılır olacak. Örneğin sağınızdaki bir nesneyi yere vurduğunuz da çıkan sesin anlaşılabilir olması daha da kolay hale gelecek. Böylelikle bir yayıncı canlı yayın yaptığında, daha net ve anlaşılabilir ses ile karşımıza çıkacak. Ayrıca yayındaki müzikler, gerçek ses deneyimi sunacak.

Bu güncellemenin önemi sadece bunlarla sınırlı değil. Ayrıyetten gelen güncelleme ile geliştiriciler için Api desteği de sundu. Youtube, Live Api adındaki sistemini geliştiricilere sunması sonrasında, uygulama yapımcıları, 360 derece video için Youtube’dan bu şekilde destek alabileceğini de söyleyelim.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.