Ana sayfa Sosyal Medya Youtube Youtube’dan Para Kazanmak için Şart Getirildi!

Youtube’dan Para Kazanmak için Şart Getirildi!

PAYLAŞ
Youtube'dan Para Kazanmak için Şart Getirildi!

Son günlerde Google’ın kendi platformlarında yaptığı güncellemelere bir yenisi daha eklendi. Youtube’dan Para Kazanmak için Şart Getirildi!

Google diğer platformlardan sonra şimdi de Youtube’da yeni bir güncelleme kullanıcıların karşısına çıktı. Dünyanın en popüler video sitesi olan Youtube, özgün kanal sahiplerinin önünü açmak için yeni bir güncelleme yaptı.

Bu çalışma ile beraber Youtube’da algoritmik değişiklikler yapıldı. Eskiden yeni açılan kanallarda reklamlar aktif ediliyor, herkes kazanç sağlayabiliyordu. Durum böyle olunca, özgün video sahipleri Youtube’dan çok fazla kazanç sağlayamıyordu.

Youtube’dan Para Kazanmak için Şart Getirildi!

Kullanıcılardan gelen şikayetler sonucunda, tüm videolarının toplam görüntülemesi 10.000’den az olanlar için yeni güncelleme yapıldı. Güncellemeye göre bu görüntüleme sayısına ulaşamamış kanallardan reklamlar kalkacak, böylelikle özgün kanalların önü açılmış olacak. Ayrıca yeni güncelleme ile beraber, şiddet, +18 içerik veya terör konularını içeren kanallarda reklam gösterimi engellenecek.

Youtube’un yeni güncellemesi ABD konumlu bir çok kanalda aktif oldu. Türkiye’de önümüzdeki günlerde aktif olacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.