Ana sayfa Sosyal Medya Youtube Youtube’un 2016 Yılında En Çok Kazananları Belli Oldu!

Youtube’un 2016 Yılında En Çok Kazananları Belli Oldu!

PAYLAŞ
Youtube'un 2016 Yılında En Çok Kazananları

Her geçen gün daha da gelişen ve yeni yıldızlarını seçen Youtube’un 2016 Yılında En Çok Kazananları Belli Oldu! Liste de 15 milyon kazanan bile var!

Youtube’un her geçen gün yaptığı güncellemeler sonrasında her ne kadar Youtuberlar bunalmış olsa da,kazançlar tavan yapmış durumda. Youtube’da 2016 yılının en çok izlenenleri geçtiğimiz günlerde yayınlandı. En çok izlenenlere baktığımız zaman aslında çok şaşırılacak bir liste değil. Ancak Youtube tarafından yeni yayınlanan bir liste daha var. Bu liste de ise, Dünyanın en çok kazanan Youtuber’ları yer alıyor.

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube’da bu yıl fazlasıyla değişiklik yapıldı. Bu değişiklikler bazı Youtuber’lara zor zamanlar yaşattı, bazılarını ise ön planda tuttu. Geçen sene ile bu seneyi kıyasladığımız zaman sektörde durumlar değişmiş durumda.

Youtube’un 2016 Yılında En Çok Kazananları Belli Oldu!

Özellikle de en çok kazananlar listesi geçen seneye göre biraz daha kabarık. Bunun sebebi ise sponsorluk anlaşmaları, Youtube’un Adwords ağına binlerce yeni reklam verenin katılması gösteriliyor. Geçen yıla göre bu yılda listenin 1.sırasında PewDiePie kanal sahibi Felix Kjellberg var. Kendisi her ne kadar ki Youtube kanalını sileceğine dair açıklamalar yapsa da, kazancı dudak uçuklatıyor. Listenin ilk sırasında PewDiePie yer alıyor.

Dudak uçuklatan, 15 Milyon dolar ile bu yılın sonuna yaklaşan Youtuber’ın hemen ardından ise Markiplier kanalının sahibi Mark Fischbach geliyor. 5.5 milyon dolar kazanan Mark, kazancını geçen seneye göre arttırmış durumda. Youtube’un 2016 Yılında En Çok Kazananları devamında ise şu isimler yer alıyor ;

  • Felix Kjellberg- PewDiePie (15 milyon dolar)
  • Roman Atwood (8 milyon dolar)
  • Lily Singh (7.5 milyon dolar)
  • Anthony Padilla ve Ian Hecox- Smosh (7 milyon dolar)
  • Tyler Oakley (6 milyon dolar)
  • Rosanna Pansino (6 milyon dolar)
  • Mark Fischbach- Markiplier (6 milyon dolar)
  • German Garmendia (5.5 milyon dolar)
  • Rhett and Link, “Good Mythical Morning” (5 milyon dolar)
  • Colleen Ballinger- Miranda Sings (5 milyon dolar)

Kazançlar belirlenirken Nielsen ve IMDB analizleri dikkate alınmış. Ayrıca Youtube yıldızlarının kendi verdiği bilgiler de bu sıralama da fazlasıyla etkili. Detaylı incelediğimiz zaman Oyun kanallarının yine ilerlemeye başladığını görüyoruz. Devamında ise, kozmetik ürünleri tanıtımı, güzellik kanalları, yemek tarifi videoları yer alıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.