Ana sayfa Sosyal Medya Youtube Youtube’un Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

Youtube’un Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günler de instagram’ın materyal tasarıma geçeceği haberini sizlere duyurmuştuk. Şimdi de Youtube’un Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

Google’ın en popüler hizmetleri arasında yer alan Youtube için yeni bir materyal tasarımı test ediyor. Henüz resmen kullanıma sunulmamış olan bu tasarım, Google tarafından kabul edildiği takdirde Youtube’un tasarımı değişebilir. Detaylar Haberimizde.

Youtube tasarımı üzerinde çeşitli değişiklikler yapılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda 360 derecelik video desteğinden sonra Youtube, şimdi de yeni bir tasarım değişikliğine gidiyor. Her geçen gün değiştirme ve geliştirme planları yapan Youtube birkaç ay sonra yeni tasarımı ile karşımızda olabilir. Youtube tarafından kabul edilen Tasarım şimdi de Google şirketi tarafından test ediliyor.

Yeni tasarım şimdilik sadece Youtube’un seçtiği yerlerde kullanılabiliyor. Ancak sizlerinde tasarıma göz atmanız, denemeniz mümkün. Yeni tasarıma baktığınız zaman çok bir değişiklik olduğunu söyleyemeyiz. Geçtiğimiz aylarda Facebook şirketi de mobil tasarıma benzemeye başlamıştı. Youtube da bu duruma kayıtsız kalmayarak yeni bir tasarım geliştirdi. Youtube’un yeni tasarımı daha çok mobil versiyonunu andırmakta. Yeni tasarıma göz attığınız zaman nelerin değiştiğini göreceksiniz. Daha büyük video pencereleri, Yuvarlak simgeler vs. karşımıza çıkıyor.

Youtube’un Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

Bu zamana kadar bir çok yenilik ile karşımıza çıkan popüler video servisi Youtube yeni tasarımı ile güncel kalmaya çalışıyor. Lakin daha öncesinde de İnstagram’ın tasarımının değişeceğini duyurmuştuk. Youtube’un yenilenen tasarımı, instagram tasarımına oldukça çok benziyor. Yeni materyal tasarımı bizzat kendiniz denemeniz mümkün. Aşağıdaki adımları izleyerek Youtube’un yeni tasarımına erişebilirsiniz. Bakalım yeni tasarımı beğenebilecekmisiniz.

Youtube'un Yeni Tasarımı Ortaya Çıktı!

Youtube Materyal Tasarımı Deneyin!

  • İlk olarak hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız oturumunuzdan çıkış yapın
  • Daha sonra sayfa üzerinde boş bir alana tıklayarak Inspect ( Ögeyi Denetle ) basın
  • Açılan yeni bölümde en son tarafta bulunan “Resources” seçeneğine tıklayın
  • Yeni açılan bölümden “Cookies”i daha sonra Youtube’un linkini seçin
  • Bu işlemden sonra yan tarafta bir liste açılacak. Bu listeden “VISITOR_INFO1_LIVE”’a sağ tıklayarak bu seçeneği listeden silin.
  • Daha sonra “Resources”a girdiğimiz bölümden ”Console”a geçin.
  • En sonda bulunan boş satıra “document.cookie=”VISITOR_INFO1_LIVE=Qa1hUZu3gtk;path=/;domain=.youtube.com”; bunu kopyalayıp yapıştırın.
  • En son Sayfayı yenileyin veya F5 yapın.

Yukarıda bulunan adımları dikkatlice uyguladıktan sonra Youtube’un yeni tasarıma geçtiğini göreceksiniz. Sosyal medya da yeni tasarım oldukça çok konuşuluyor. Şahsen ben şu anda kullanılan tasarımın daha sade bir tasarımla değişmesini gayet yerinde bir adım olduğunu düşünüyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.