Ana sayfa Akıllı Telefon Yürüyen Akü: Oukitel U9!

Yürüyen Akü: Oukitel U9!

PAYLAŞ

Uzak Doğu’dan harikalar çıkmaya devam ediyor. İrili ufaklı birçok firma kullanıcıların ihtiyaçlarına göre bir telefon oluşturma ve yerel firmalar arasında hızla sıyrılıp büyük balıklarla rekabete girme hayali ve hevesi içerisinde. Oukitel adlı firma ise bunlardan yalnızca biri. Firmanın ise elinde bir prototip var ve bu prototip kolaylıkla sıyrılıyor diğer telefonların arasından çünkü U9, 10.000 mAh bataryaya sahip!

Çinli üretici Oukitel, U9 kodlu telefonunun prototipini internete sızdırdı. Birçok üstün teknik detayıyla dikkat çeken cihaz 10.000 mAh bataryası ile dikkat çekiyor. Fakat kalınlık açısından diğer akıllılarla yarışacak düzeyde değil. Çünkü U9 bir iPad Air kadar kalın. Bir tablet için normal fakat bir akıllı telefon için kabul edilemez boyutlarda olan U9, hala üzerinde çalışıldığı için firmanın önceliği bu hususta yoğunlaşmak ve cihazın kalınlığını azaltmak.

Şimdilik full HD ekran çözünürlüğüne ve 8 çekirdekli işlemciye sahip olacağını bildiğimiz telefonun maliyeti ise 200 dolar. Kalite açısından tartışılacağı su götürmez bir gerçek fakat popüler olmaya başlarsa yerel pazarlarda sağlam yere sahip olamayan devler için ciddi bir sorun teşkil edecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.