PAYLAŞ

Asus Zenfone 2’nin çıkışı git gide yaklaşıyor. Ortaya çıkan yeni bilgilere göre ZenFone 2‘de MediaTek veya Qualcomm işlemci görebiliriz. 5.5 inçlik ekranla desteklenecek olan telefonun, dört çekirdekli Intel Atom Z3580 işlemcisi en çok dikkat çeken ayrıntılarından biri. Android 5.0’in de yüklenmiş hâlde geldiği telefon, 4 GB RAM öneriyor.

Önümüzdeki ay satışa sunulması beklenen ZenFone 2, geçen yılın çok satan başarılı telefonu Asus Zenfone’un devamı olacak. 2015 için, Asus telefon satışlarını ikiye katlayarak 17 milyona ulaştırmak istiyor. Hatta Zenfone 2’yi daha popüler hâle getirmek için firma tarafından bugün yeni özellikler de duyuruldu.

Zenfone 2 Duyuruldu! İşte Zenfone 2 Özellikleri

asus-zenfone-2-mediatek-ve-qualcomm-islemci-2

Asus ZenFone 2 Kaç Para Olacak?

Asus’un yeni telefonun farklı sürümleri de olacak. Bunlardan birinde Qualcomm Snapdragon çipsetli işlemci olacak ve bu model daha ucuz fiyatlarla satılacak. Diğer üçüncü sürümde ise MediaTek çipset bulunuyor ve bu model de Hindistan gibi ülkelerde satılacak. Bu model de yılın ikinci yarısında çıkacak. Bu farklılık akıllara ZenFone 2 Lite modelini getiriyor. Daha önce Asus ZenFone 2 Lite (Mini) Modeliyle Gelecek başlıklı haberimizde ZenFone 2 Lite ihtimalinden bahsetmiştik.

Intel tarafından desteklenen Asus Zenfone 2 önümüzdeki ay çıkacak. ZenFone 2’nin satılacağı ilk ülkeler ise Hong Kong, Tayvan, Singapur, Çin ve Fransa. Nisan ayında pazarın daha da genişlemesi bekleniyor.

Asus ZenFone 2 modeli Intel işlemciyle lanse edilmişti. Hatta zaten cihazın 2 farklı sürümü olacaktı. 2 GB ve 4 GB RAM farklılığına ek olarak şimdide Qualcomm, MediaTek ve Intel işlemci farklılığı bizce maliyetleri düşürmek için tercih edilecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.