Ana sayfa Akıllı Telefon ZTE Axon Pro Duyuruldu

ZTE Axon Pro Duyuruldu

PAYLAŞ

Adını uzun zamandır duyurmayan doğulu firmalardan biri olan ZTE’nin son akıllısı ortaya çıktı. Ülkemize Vodafone, Turkcell gibi operatörler aracılığıyla gelen ZTE’nin akıllısında en göze çarpan detaylardan biri de parmak izi okuyucusuna sahip olması. iPhone 5S ile akıllı telefon pazarının parmak izi okuyucu ile tanıştığını da belirtelim. Artık tüm şirketler amirallerine bunu koyma zorunluluğunda hissediyor dememiz yanlış olmaz.

Tüm parmak izi okuyucuların telefonun ön kısmında home tuşu denilen aşağıdaki tuşun üzerinde ya da aşağısında bulunuyor. Yani telefonun ön yüzünde bulunuyor. ZTE Axon Pro’da ise bu durum biraz farklı. Arka tarafta kameranın altında bulunacak olan parmak izi okuyucu kullanıcıya tutuş avantajından dolayı biraz daha kolaylık sağlayacağı söylenebilir.

TENAA tarafından sızdırılan teknik detaylarda 5.5 inç Quad HD ekrana sahip olması dikkat çekiyor. Bu ekrana güç verecek olan Snapdragon 810 işlemcisi de frekansı düşürülmüş bir şekilde geliyor ve 4 GB ram ile birlikte geliyor. 32 GB dahili depolama alanı ve microSD desteğinin bulunduğunu da belirtelim. 13 MP arka kamerası ve 8 MP ön kamerası ile de seleflerinden geride kalmıyor.

Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen ZTE Axon Pro’nun satış fiyatı henüz netleşmiş değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.