Ana sayfa Akıllı Telefon ZTE de modüler akıllı telefon konseptini duyurdu : Eco-Mobius

ZTE de modüler akıllı telefon konseptini duyurdu : Eco-Mobius

PAYLAŞ

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan PhoneBlocks isimli projeden sonra harekete geçen akıllı telefon üreticilerine ZTE de eklendi. Kısa süre önce Motorola tarafından bir açıklama yapılmıştı. Modüler telefonlara olan bu yoğun ilgiden şimdi de ZTE faydalanacak. Çin’in önemli firmalarından ZTE, modüler akıllı telefon projesini duyurdu.

Eco-Mobius adı verilen proje daha önceki modüler telefon projelerinden pek farklı değil. Çeşitli basın görselleri ortaya çıktı ve temelde fikir hemen hemen aynı. Ancak ZTE‘nin projesinde bazı değişmeyen parçalar olacağı söyleniyor. Yani cihazın tam anlamıyla bir esneklik sunmama durumu söz konusu. Tabii henüz tüm detaylar ortaya çıkmadığı için söylentilere kulak asmamakta fayda var. İlerleyen dönemlerde modüler akıllı telefon fikrinin uygulanabilir olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Son olarak Motorola‘nın konuyla ilgili açıklamalarından sonra çoğu otorite böyle bir cihaz konseptinin başarılı olmayacağını dile getirmişti. Çünkü parçaları modüler yapmak mümkün ancak bu cihazı kalınlaştırıyor. Günümüzde çoğu akıllı telefon SoC yani tek bir yonga üzerine çalışıyor ve bu yonganın telefonun içerisinde kapladığı alan oldukça küçük. Ancak yukarıda gördüğünüz ZTE Eco-Mobius‘un kabul edilebilir bir kalınlığa sahip olduğunu söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.